BAŞBAKAN ÖNERDİ OTELİN İSMİ DEĞİŞTİ - Türkçe İsim Enstitüsü Marka İsmi Marka Tescili Marka Patent Tescili Marka İsmi Marka İsmi Oluşturma İsimder      

BAŞBAKAN ÖNERDİ OTELİN İSMİ DEĞİŞTİ

BAŞBAKAN ÖNERDİ OTELİN İSMİ DEĞİŞTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kars’ta açılışını yaptığı ve isminin değişmesini istediği 4 yıldızlı Grand Castle Otel’in adı "Büyük Kale" olarak değiştirildi.

 

Büyük Kale Oteli Genel Müdürü Hasan Hüseyin Aktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 8 Ocakta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, beraberindekilerle otelin açılışını yaptığını söyledi. Açılış sırasında Başbakan Erdoğan’ın, otelin adının Türkçe olmasını ve "Büyük Kale" olarak değiştirilmesini önerdiğini anlatan Aktaş, "Bu değişikliği yönetim kurulumuza sunduk. Alınan karar gereği, değişim uygun görüldü. 22 Ocak itibariyle ’Büyük Kale’ olarak otelimizin ismini değiştirdik. Turizm hayatımıza ve hizmetlerimize bu isimle devam edeceğiz" diye konuştu. Aktaş, vatandaşların da otelin yeni ismini beğendiğini ifade etti.Vizyon & Misyonumuz

VİZYONUMUZ

Türk İsim Enstitüsünün temel vizyonu isim endüstrisinin gelişmesine katkı sağlayarak Türkiye’nin dünyaca kabul görecek yeni global marka isimlerini oluşturmak, ve bu marka isimlerini markalaştırarak sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlamak, doğru marka yönetimi yapmak.Türkçe dilinin gelişmesine katkı sağlamak; Türkçe diline ve kültürüne uyumlu oluşturulan yeni Türkçe marka isimlere değer katıp, bu isimleri etkin hale getirerek,ulusal ve uluslararası platformda tercih edilmesini ve kullanılmasını sağlamak.

MİSYONUMUZ

Türkiye’nin ekonomisinin global gelişimine ön ayak olan yeni markaların üretilmesini teşvik etmek, marka, tasarım, patent ve diğer sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlayarak haksız rekabet ortamının önüne geçmek, sınai mülkiyet bilincinin yaygınlaşmasını hızlandıracak altyapıyı oluşturarak Türkiye’den dünyaya global markalar üretmek.Türkçe imla kurallarına, kültürüne ve evrensel iletişim kriterlerine uyumlu, telaffuzu kolay,akılda kalıcı,bilimsel kriterlere uyumlu, Türkiye’de (TPE) ve dünyadaki (WİPO) patent merkezleri tarafından bütün sınıflarda tescile müsait, Türkçe marka isimleri üretmek, türetmek ve kullanımının yaygınlaşmasını sağlamak.

Devamını Oku