DARÜLACEZE’Yİ ZİYARET - Türkçe İsim Enstitüsü Marka İsmi Marka Tescili Marka Patent Tescili Marka İsmi Marka İsmi Oluşturma İsimder      

DARÜLACEZE’Yİ ZİYARET

DARÜLACEZE’Yİ ZİYARET

İMSİDER yöneticileri Darülaceze’de misafir oldular. İMSİDER (İmam Hatipli Müteşebbis Sanayici ve İşadamları Derneği) Yöneticilerini Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci kabul etti. Darülaceze Başkan Yardımcısı Ahmet Malatyalı’nın da iştirak ettiği Başkanlık makamındaki kabulde kurumun yeni projeleri ve devam etmekte olan projeler ile ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu. Ziyaret grubunda Türkçe İsim Enstitüsü Başkanı ve İMSİDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mevlüt KANBER de projelerini sundu ve bazı bilgileri paylaştı. Marka isim uzmanı Mevlüt KANBER (BAYKAMBER), ülkemizin büyüyerek yaşlanamayan tek kurumu olan Darülaceze’nin bazı projelerinde birlikte çalışmak istediklerini beyan etti. İMSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Halit Temtek ile Başkan Yardımcısı Mevlüt KANBER (BAYKAMBER) misafirperverliği için Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’ye teşekkür etti. Ayrıca Marka Uzmanı Mevlüt KANBER (BAYKAMBER) ziyaret hatırası olarak Türkçe İsim Enstitüsü’nün plaketini Darülaceze Başkanı Hamza CEBECİ’ye takdim etti.

 Vizyon & Misyonumuz

VİZYONUMUZ

Türk İsim Enstitüsünün temel vizyonu isim endüstrisinin gelişmesine katkı sağlayarak Türkiye’nin dünyaca kabul görecek yeni global marka isimlerini oluşturmak, ve bu marka isimlerini markalaştırarak sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlamak, doğru marka yönetimi yapmak.Türkçe dilinin gelişmesine katkı sağlamak; Türkçe diline ve kültürüne uyumlu oluşturulan yeni Türkçe marka isimlere değer katıp, bu isimleri etkin hale getirerek,ulusal ve uluslararası platformda tercih edilmesini ve kullanılmasını sağlamak.

MİSYONUMUZ

Türkiye’nin ekonomisinin global gelişimine ön ayak olan yeni markaların üretilmesini teşvik etmek, marka, tasarım, patent ve diğer sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlayarak haksız rekabet ortamının önüne geçmek, sınai mülkiyet bilincinin yaygınlaşmasını hızlandıracak altyapıyı oluşturarak Türkiye’den dünyaya global markalar üretmek.Türkçe imla kurallarına, kültürüne ve evrensel iletişim kriterlerine uyumlu, telaffuzu kolay,akılda kalıcı,bilimsel kriterlere uyumlu, Türkiye’de (TPE) ve dünyadaki (WİPO) patent merkezleri tarafından bütün sınıflarda tescile müsait, Türkçe marka isimleri üretmek, türetmek ve kullanımının yaygınlaşmasını sağlamak.

Devamını Oku