AFYON’DA ZAFER KALKINMA AJANSI DESTEĞİYLE “SIRADANLIKTAN MARKALAŞMAYA PROJESİ” SEMİNERİ VERİLDİ - Türkçe İsim Enstitüsü Marka İsmi Marka Tescili Marka Patent Tescili Marka İsmi Marka İsmi Oluşturma İsimder      

AFYON’DA ZAFER KALKINMA AJANSI DESTEĞİYLE “SIRADANLIKTAN MARKALAŞMAYA PROJESİ” SEMİNERİ VERİLDİ

AFYON’DA ZAFER KALKINMA AJANSI DESTEĞİYLE “SIRADANLIKTAN MARKALAŞMAYA PROJESİ” SEMİNERİ VERİLDİ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/isimdero/public_html/haberoku.php on line 127

 

Afyon’da Afyon Genç Atılımcılar Derneğinin organize ettiği, Zafer Kalkınma Ajansının desteklediği “Sıradanlıktan Markalaşmaya AGAD Projesi” çatısı altında markalaşma semineri düzenlendi. Teknik destekler kapsamında Zafer Kalkınma Ajansının desteklediği seminer halka açık olarak düzenlenirken katılımcıların çoğunluğunu Afyon Genç Atılımcılar Derneği üyeleri, üniversite öğrencileri ve iş adamları oluşturdu.

Seminer iki oturum şeklinde gerçekleşti. Birinci oturumda marka yönetimi konusu, ikinci oturumda ise marka stratejisi konusu işlendi. Düzenlenen seminere eğitimci olarak ise Evrensel Markalaşma Uzmanı Mevlüt KANBER ve Marka Eğitmeni Muharrem DERE katıldı.

Afyon Genç Atılımcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Kaan TAYTAK, gerçekleştirilen eğitime katılımlarından dolayı Mevlüt Kanber ve Muharrem Dere'ye teşekkür belgelerini takdim etti. Eğitime katılan kursiyerlere sertifikaları katılımcılar tarafından takdim edildi.

 Vizyon & Misyonumuz

VİZYONUMUZ

Türk İsim Enstitüsünün temel vizyonu isim endüstrisinin gelişmesine katkı sağlayarak Türkiye’nin dünyaca kabul görecek yeni global marka isimlerini oluşturmak, ve bu marka isimlerini markalaştırarak sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlamak, doğru marka yönetimi yapmak.Türkçe dilinin gelişmesine katkı sağlamak; Türkçe diline ve kültürüne uyumlu oluşturulan yeni Türkçe marka isimlere değer katıp, bu isimleri etkin hale getirerek,ulusal ve uluslararası platformda tercih edilmesini ve kullanılmasını sağlamak.

MİSYONUMUZ

Türkiye’nin ekonomisinin global gelişimine ön ayak olan yeni markaların üretilmesini teşvik etmek, marka, tasarım, patent ve diğer sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlayarak haksız rekabet ortamının önüne geçmek, sınai mülkiyet bilincinin yaygınlaşmasını hızlandıracak altyapıyı oluşturarak Türkiye’den dünyaya global markalar üretmek.Türkçe imla kurallarına, kültürüne ve evrensel iletişim kriterlerine uyumlu, telaffuzu kolay,akılda kalıcı,bilimsel kriterlere uyumlu, Türkiye’de (TPE) ve dünyadaki (WİPO) patent merkezleri tarafından bütün sınıflarda tescile müsait, Türkçe marka isimleri üretmek, türetmek ve kullanımının yaygınlaşmasını sağlamak.

Devamını Oku