Yeni Türkiye'nin Yeni Başbakanı Ahmet Davutoğlu,“Evrensel Türkçe İsimlerle Markalaşmaya Daima Destek Vereceğini Söyledi - Türkçe İsim Enstitüsü Marka İsmi Marka Tescili Marka Patent Tescili Marka İsmi Marka İsmi Oluşturma İsimder      

Yeni Türkiye'nin Yeni Başbakanı Ahmet Davutoğlu,“Evrensel Türkçe İsimlerle Markalaşmaya Daima Destek Vereceğini Söyledi

Yeni Türkiye'nin Yeni Başbakanı Ahmet Davutoğlu,“Evrensel Türkçe İsimlerle Markalaşmaya Daima Destek Vereceğini Söyledi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, toplu açılış ve temel atma törenine katılmak üzere ‘ANA’ uçağı ile Mevlana Diyarı Konya’ya geldi. Büyük bir heyecan ve coşkuyla beklenen, Yeni Türkiye’nin Yeni Başbakanını hava limanında devlet erkânı ve yetkililerle birlikte karşılayan, Türkçe(marka) İsim Enstitüsü Dernek Başkanı ve Evrensel Marka İsim Uzmanı ByKAMBER, iki günlük Konya ziyareti boyunca Başbakanımız Davutoğlu’nu, biricik hemşerisini yalnız bırakmayarak ne kadar büyük bir memleket sevdalısı olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. İlk olarak Başbakan Davutoğlu ile törenin gerçekleştirileceği Konya Kent Meydanı’na geçtiler. Buradaki törene Başbakan Davutoğlu ile birlikte Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Beşir Atalay ve Yasin Aktay, AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş, Ahmet Aydın ve Naci Bostancı, AK Parti Milletvekilleri, belediye başkanları katıldı. Hepsiyle samimi sohbetler gerçekleştiren ByKAMBER, Yeni Türkiye’nin markalaşma yolunda da yeniliklere açık olması gerektiğine ve Türkçenin ulusal ve uluslararası platformlarda korunmasına dikkat çekti. Daha sonra ByKAMBER, Başbakan Davutoğlu ve devlet erkânı ile Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Borsasının Fuar Alanı'nda düzenlediği akşam yemeğine katıldılar. Konya Ticaret Odası Uluslararası Fuar Merkezinin açılışını gerçekleştiren Başbakan Davutoğlu Yeni Türkiye’nin oluşum süreci hakkında birtakım açıklamalarda bulundu.

       Ertesi gün Sayın Başbakan, bakanlar ve Evrensel Marka İsim Uzmanı ByKAMBER, Başbakan Davutoğlu’nun doğduğu Torosların eteğindeki Taşkent’e hareket ettiler. Taşkent’teki görülmeye değer coşku ve karşılama ortamında düzenlenen İsimder Plaket Töreni’nde, Türkçe (marka) İsim Enstitüsü Dernek Başkanı ve Evrensel Marka İsim Uzmanı, memleket sevdalısı ByKAMBER, Yeni Türkiye’nin Yeni Başbakanını tebrik ederek bu şerefli görevinde muvaffak olması temennileriyle kendilerine onur üyesi ödülü takdim ettiler. Dünyayı titreten adam, Torosların Evladı, Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Elinin değdiği markalaşan ByKAMBER ile durmak yok Yeni Türkiye ile Markalaşmaya devam!” dedi. Evrensel kriterlerde oluşturulmuş Türkçe marka isimler ile markalaşılarak hem Türkçe dili ve kültürünün hem de Türkiye marka ve mallarının dünyaya yayılmasının sağlanması çalışmalarının, Türkçe (marka) İsim Enstitüsü Derneğinin faaliyetleri ve projeleri arasında yer aldığından ve ileride devlet politikası haline getirilmesi konularının bahsedildiği, ikilinin konuşması, en kısa sürede tekrar bir araya gelinmesi temennileri ve Sayın Başbakanın İsimder Onur Üyeliğine getirilmesi ile sonlandırıldı.Vizyon & Misyonumuz

VİZYONUMUZ

Türk İsim Enstitüsünün temel vizyonu isim endüstrisinin gelişmesine katkı sağlayarak Türkiye’nin dünyaca kabul görecek yeni global marka isimlerini oluşturmak, ve bu marka isimlerini markalaştırarak sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlamak, doğru marka yönetimi yapmak.Türkçe dilinin gelişmesine katkı sağlamak; Türkçe diline ve kültürüne uyumlu oluşturulan yeni Türkçe marka isimlere değer katıp, bu isimleri etkin hale getirerek,ulusal ve uluslararası platformda tercih edilmesini ve kullanılmasını sağlamak.

MİSYONUMUZ

Türkiye’nin ekonomisinin global gelişimine ön ayak olan yeni markaların üretilmesini teşvik etmek, marka, tasarım, patent ve diğer sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlayarak haksız rekabet ortamının önüne geçmek, sınai mülkiyet bilincinin yaygınlaşmasını hızlandıracak altyapıyı oluşturarak Türkiye’den dünyaya global markalar üretmek.Türkçe imla kurallarına, kültürüne ve evrensel iletişim kriterlerine uyumlu, telaffuzu kolay,akılda kalıcı,bilimsel kriterlere uyumlu, Türkiye’de (TPE) ve dünyadaki (WİPO) patent merkezleri tarafından bütün sınıflarda tescile müsait, Türkçe marka isimleri üretmek, türetmek ve kullanımının yaygınlaşmasını sağlamak.

Devamını Oku