AFYONDA MARKALAŞMA ADINA BÜYÜK ADIM - Türkçe İsim Enstitüsü Marka İsmi Marka Tescili Marka Patent Tescili Marka İsmi Marka İsmi Oluşturma İsimder      

AFYONDA MARKALAŞMA ADINA BÜYÜK ADIM

AFYONDA MARKALAŞMA ADINA BÜYÜK ADIM

AFYONKARAHİSAR- Marka İsim Uzmanı ve Türkçe İsim Enstitüsü Dernek Başkanı BayKAMBER bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar Belediyesini ziyaret etti. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Sayın Burhanettin ÇOBAN ile bir araya gelen BayKAMBER evrensel markalaşma üzerine sohbet ederek Afyon Markalaşma Projelerini takdim etti.

Markalaşma adına büyük atılımlara ve ilklere imza atan BayKAMBER Afyon’nun kalkınmasında büyük paya sahip olacak projelerin sunumlarını yaptı. Afyon’u dünyaca tanınan global bir şehir haline getirmeye kararlı olan BayKAMBER’in projeleri büyük takdir ve beğeni topladı.

Afyon Belediyesi Başkanı Sayın Burhanettin ÇOBAN Bey'in özel davetlisi olan BayKAMBER Bey’i makamında ağırladı. Kendileri ile şehirler de markalaşır misyonuyla, Afyon'un tanıtımı ve markalaşması ile ilgili ürettikleri projelerini paylaştılar. Sayın Burhanettin Çoban Başkan: “Durmak yok! BayKAMBER ile markalaşmaya devam.” dedi.

Görüşmenin sonunda Türkçe İsim Enstitüsü Dernek Başkanı BayKAMBER, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Çoban Bey’e plaket takdim ettiler.Vizyon & Misyonumuz

VİZYONUMUZ

Türk İsim Enstitüsünün temel vizyonu isim endüstrisinin gelişmesine katkı sağlayarak Türkiye’nin dünyaca kabul görecek yeni global marka isimlerini oluşturmak, ve bu marka isimlerini markalaştırarak sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlamak, doğru marka yönetimi yapmak.Türkçe dilinin gelişmesine katkı sağlamak; Türkçe diline ve kültürüne uyumlu oluşturulan yeni Türkçe marka isimlere değer katıp, bu isimleri etkin hale getirerek,ulusal ve uluslararası platformda tercih edilmesini ve kullanılmasını sağlamak.

MİSYONUMUZ

Türkiye’nin ekonomisinin global gelişimine ön ayak olan yeni markaların üretilmesini teşvik etmek, marka, tasarım, patent ve diğer sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlayarak haksız rekabet ortamının önüne geçmek, sınai mülkiyet bilincinin yaygınlaşmasını hızlandıracak altyapıyı oluşturarak Türkiye’den dünyaya global markalar üretmek.Türkçe imla kurallarına, kültürüne ve evrensel iletişim kriterlerine uyumlu, telaffuzu kolay,akılda kalıcı,bilimsel kriterlere uyumlu, Türkiye’de (TPE) ve dünyadaki (WİPO) patent merkezleri tarafından bütün sınıflarda tescile müsait, Türkçe marka isimleri üretmek, türetmek ve kullanımının yaygınlaşmasını sağlamak.

Devamını Oku