Marka İsim ve Markalaşma Uzmanı BayKAMBER’den TÜMSİAD Üyelerine Markalaşma Semineri - Türkçe İsim Enstitüsü Marka İsmi Marka Tescili Marka Patent Tescili Marka İsmi Marka İsmi Oluşturma İsimder      

Marka İsim ve Markalaşma Uzmanı BayKAMBER’den TÜMSİAD Üyelerine Markalaşma Semineri

Marka İsim ve Markalaşma Uzmanı BayKAMBER’den TÜMSİAD Üyelerine Markalaşma Semineri

Marka İsim ve Markalaşma Uzmanı BayKAMBER’den TÜMSİAD Üyelerine Markalaşma Semineri

Marka İsim ve Markalaşma Uzmanı BayKAMBER, TÜMSİAD üyelerine markalaşma üzerine seminer verdi.Hacı Fettah Mahallesi Furgan Dede Caddesi Devkar İş Merkezi TÜMSİAD binasında düzenlenen seminere, TÜMSİAD yönetim kurulu üyeleri katıldı. Büyük bir ilgiyle karşılanan seminerde BayKAMBER, markalaşma ve marka isim oluşturma kriterlerini anlattı. BayKAMBER, Türkiye markalarının evrensel alanda söz sahibi olamadığını, bununda ancak marka ve markalaşma ile gerçekleşeceğini vurguladı. BayKAMBER, Dünyanın ve Türkiye’nin İlk Türkçe İsim Enstitüsü Derneği’nin kurucusu ve başkanıdır. Türkiye’de yabancı isimlerle markalaşma alanında yaşanan sorunlara da değinen BayKAMBER, firmalar için markalaşma ile ilgili çözüm önerileri sunmuştur. BayKAMBER, seminer sonunda TÜMSİAD yönetim kurulu üyelerine teşekkür belgesi verdi.

 Vizyon & Misyonumuz

VİZYONUMUZ

Türk İsim Enstitüsünün temel vizyonu isim endüstrisinin gelişmesine katkı sağlayarak Türkiye’nin dünyaca kabul görecek yeni global marka isimlerini oluşturmak, ve bu marka isimlerini markalaştırarak sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlamak, doğru marka yönetimi yapmak.Türkçe dilinin gelişmesine katkı sağlamak; Türkçe diline ve kültürüne uyumlu oluşturulan yeni Türkçe marka isimlere değer katıp, bu isimleri etkin hale getirerek,ulusal ve uluslararası platformda tercih edilmesini ve kullanılmasını sağlamak.

MİSYONUMUZ

Türkiye’nin ekonomisinin global gelişimine ön ayak olan yeni markaların üretilmesini teşvik etmek, marka, tasarım, patent ve diğer sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlayarak haksız rekabet ortamının önüne geçmek, sınai mülkiyet bilincinin yaygınlaşmasını hızlandıracak altyapıyı oluşturarak Türkiye’den dünyaya global markalar üretmek.Türkçe imla kurallarına, kültürüne ve evrensel iletişim kriterlerine uyumlu, telaffuzu kolay,akılda kalıcı,bilimsel kriterlere uyumlu, Türkiye’de (TPE) ve dünyadaki (WİPO) patent merkezleri tarafından bütün sınıflarda tescile müsait, Türkçe marka isimleri üretmek, türetmek ve kullanımının yaygınlaşmasını sağlamak.

Devamını Oku