Sayın Hocamız Şakir Tuncay UYAROĞLU İSİMDER Ailesine Katıldı - Türkçe İsim Enstitüsü Marka İsmi Marka Tescili Marka Patent Tescili Marka İsmi Marka İsmi Oluşturma İsimder      

Sayın Hocamız Şakir Tuncay UYAROĞLU İSİMDER Ailesine Katıldı

Sayın Hocamız Şakir Tuncay UYAROĞLU  İSİMDER Ailesine Katıldı

Türkçe’nin varlığını sürdürebilmesi ve bilimsel alanda gelişimini tamamlaması için emek veren Türkçe’nin duayenlerinden Sayın Hocamız Şakir Tuncay UYAROĞLU, derneğimize ziyarette bulunarak İSİMDER ailesine katıldı. Sayın Hocamız engin bilgileriyle bizlere yol göstererek, yeni projelerimize dahil oldu. Dernek Başkanımız Sayın BayKAMBER ile Türkçe'nin yozlaşması üzerine görüşmede bulundular. Sohbet sonrası Sayın Hocamız Şakir Tuncay UYAROĞLU'na Başkanımız tarafından plaket takdim edildi.

 Vizyon & Misyonumuz

VİZYONUMUZ

Türk İsim Enstitüsünün temel vizyonu isim endüstrisinin gelişmesine katkı sağlayarak Türkiye’nin dünyaca kabul görecek yeni global marka isimlerini oluşturmak, ve bu marka isimlerini markalaştırarak sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlamak, doğru marka yönetimi yapmak.Türkçe dilinin gelişmesine katkı sağlamak; Türkçe diline ve kültürüne uyumlu oluşturulan yeni Türkçe marka isimlere değer katıp, bu isimleri etkin hale getirerek,ulusal ve uluslararası platformda tercih edilmesini ve kullanılmasını sağlamak.

MİSYONUMUZ

Türkiye’nin ekonomisinin global gelişimine ön ayak olan yeni markaların üretilmesini teşvik etmek, marka, tasarım, patent ve diğer sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlayarak haksız rekabet ortamının önüne geçmek, sınai mülkiyet bilincinin yaygınlaşmasını hızlandıracak altyapıyı oluşturarak Türkiye’den dünyaya global markalar üretmek.Türkçe imla kurallarına, kültürüne ve evrensel iletişim kriterlerine uyumlu, telaffuzu kolay,akılda kalıcı,bilimsel kriterlere uyumlu, Türkiye’de (TPE) ve dünyadaki (WİPO) patent merkezleri tarafından bütün sınıflarda tescile müsait, Türkçe marka isimleri üretmek, türetmek ve kullanımının yaygınlaşmasını sağlamak.

Devamını Oku