Derneğimiz İlk Misafirlerini Ağırladı - Türkçe İsim Enstitüsü Marka İsmi Marka Tescili Marka Patent Tescili Marka İsmi Marka İsmi Oluşturma İsimder      

Derneğimiz İlk Misafirlerini Ağırladı

Derneğimiz İlk Misafirlerini Ağırladı

İl Genel Meclis Başkanımız Sayın Ali SELVİ, Ilgın Genel Meclis Üyesi Sayın Faruk KOÇ, Doğanhisar İl Genel Meclis Üyesi Sayın İsmet AKDENİZ ve N.E.Ü. Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Abdullah DİNÇ; Dünyanın ve Türkiye’nin İlk İsim Enstitüsü olan İSİMDER’e ziyarette bulundular.

Dernek kurucusu ve Başkanı Sayın BayKAMBER ile misafirler Türkçe’nin ithal kelimeler ile bozulması ve yozlaştırılması üzerine konuştular. Evrensel alanda Türkçe marka isimlerinin kullanılmamasının azlığından ve yabancılaşmanın getirdiği kültürel bozulma üzerine düşüncelerini dile getiren misafirler marka isimlerinde, tabelalarda ve tüm sahada kullanılmasının yanlışlığından bahsederek; dernek başkanı Sayın BayKAMBER’i böyle bir derneğin kurucusu olmasından dolayı tebrik ettiler. Dernekten desteklerini esirgemeyen misafirlere plaketleri, BayKAMBER tarafından takdim edildi.Vizyon & Misyonumuz

VİZYONUMUZ

Türk İsim Enstitüsünün temel vizyonu isim endüstrisinin gelişmesine katkı sağlayarak Türkiye’nin dünyaca kabul görecek yeni global marka isimlerini oluşturmak, ve bu marka isimlerini markalaştırarak sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlamak, doğru marka yönetimi yapmak.Türkçe dilinin gelişmesine katkı sağlamak; Türkçe diline ve kültürüne uyumlu oluşturulan yeni Türkçe marka isimlere değer katıp, bu isimleri etkin hale getirerek,ulusal ve uluslararası platformda tercih edilmesini ve kullanılmasını sağlamak.

MİSYONUMUZ

Türkiye’nin ekonomisinin global gelişimine ön ayak olan yeni markaların üretilmesini teşvik etmek, marka, tasarım, patent ve diğer sınai mülkiyet haklarının korunmasını sağlayarak haksız rekabet ortamının önüne geçmek, sınai mülkiyet bilincinin yaygınlaşmasını hızlandıracak altyapıyı oluşturarak Türkiye’den dünyaya global markalar üretmek.Türkçe imla kurallarına, kültürüne ve evrensel iletişim kriterlerine uyumlu, telaffuzu kolay,akılda kalıcı,bilimsel kriterlere uyumlu, Türkiye’de (TPE) ve dünyadaki (WİPO) patent merkezleri tarafından bütün sınıflarda tescile müsait, Türkçe marka isimleri üretmek, türetmek ve kullanımının yaygınlaşmasını sağlamak.

Devamını Oku